Objevení přirozené návratovky díky neúspěšnému pokusu o přechod na pránickou výživu (17. října 2012)

Tento "hokus pokus" bych označil sice jako nezdařený, co se týče napojení na pránickou výživu, ale vzhledem k mé nedisciplínované půstovací minulosti byl naprosto dokonalý, protože se mi podařilo uskutečnit vzorný návrat k pevné stravě a konečně se 100%ně propojit s vlastním tělem – naučil jsem se naslouchat jeho potřebám. Hurá! :-)

číst celý článek

Más allá del gluten (viac ako lepok) (25. září 2012)

Vždy som sa považovala za zdravého človeka. Až keď som naozaj ochorela, tak som prišla na to, že to nebola až taká pravda a že moje telo už dávno vysielalo jasné signály o tom, že niečo nie je v poriadku.

číst celý článek

Zodpovednosť za vlastné zdravie (25. května 2012)

Zdravie je najväčším bohatstvom každého človeka. Zároveň sa ale vraví, že zdravie sa za peniaze nedá kúpiť. V dnešnom svete sa ale často správame tak, ako keby sa to dalo. Niečo nám je, necítime sa dobre, zájdeme za lekárom nech nám niečo predpíše, ten nám dá recept, vyberieme si lieky (často nie zrovna lacné) a čakáme, že nám pomôžu.

číst celý článek

Můj život na syrové stravě (01. května 2012)

Do svých desíti let jsem byla bezstarostným dítětem, jehož jedinou povinností bylo chodit do školy, vážit si rodičů a uklízet po sobě hračky…Nic víc a nic míň. Do té doby jsem, až na operaci slepého střeva, neměla s doktory téměř žádnou čest. Dokonce u mě neproběhly ani takové ty běžné dětské nemoci. Žádná chřipka, angína. Zato zarděnky, ty jsem měla dvakrát :-)

číst celý článek

Přitažlivost suchozemských hlubin (01. ledna 2011)

Jako děti jsme ve volném čase lítali po venku. Spolužáci ze školky a později školy, děti od sousedů, jejich spolužáci. Platilo jediné pravidlo, přijít domů před setměním. Omlouvám se za historický úvod, dneska je život malých dětí jinde. A život vůbec.

číst celý článek

Náhody nejsou (15. prosince 2010)

Ráda bych se podělila o příběh, který se mi stal a který se může zdát v dnešní době až neuvěřitelný.

„Náhody nejsou, všechno plyne tak, jak plynout má, setkáváme se s těmi, s kterými se setkat máme a zažíváme to, co ve svém životě zažít máme.“
(Jiří  Brady, květen 2005)

číst celý článek

Povaha toho, čemu dnes říkáme (výtvarné) umění (10. prosince 2010)

K umění jsem se dostala z jiných disciplín. Vždycky mne zaráželo, že zejména v anglofonním kontextu se slovo ART používá pro to, co čeština z nedostatku lepšího termínu nazývá výtvarným uměním. Nikdy mi nebylo dost jasné, proč konsenzuálně slovo umění nezastřešuje všechny volné kreativní lidské činnosti, zahrnující film a divadlo, literaturu, hudbu a také výtvarné umění...

číst celý článek

O albínech pro štěstí, losech co neznamenají výhru a socialismu s tváří Astrid Lindgrenové (29. listopadu 2010)

Poštěstilo se mi v posledních měsících pobývat ve dvou zemích navzájem velice vzdálených a to nejen zeměpisně, ale prakticky v jakémkoli ohledu - v Keni a ve Švédsku. Je to zábavné, jak v dětské knížce Pojď si hrát, na to co je protiklad, ty země jsou v mnohém skutečně vzorově opačné - Sever a Jih, Teplo a Zima, Tmavá a Světlá, Bohatá a Chudá, Bezpečnost a Nebezpečnost...

číst celý článek