Objevení přirozené návratovky díky neúspěšnému pokusu o přechod na pránickou výživu

Pepíno Tatrmaníno (17. října 2012)

Tento "hokus pokus" bych označil sice jako nezdařený, co se týče napojení na pránickou výživu, ale vzhledem k mé nedisciplínované půstovací minulosti byl naprosto dokonalý, protože se mi podařilo uskutečnit vzorný návrat k pevné stravě a konečně se 100%ně propojit s vlastním tělem - naučil jsem se naslouchat jeho potřebám. Hurá! :-)

Pepíno Tatrmaníno

Na Pránu jsem se rozhodl přejít zhruba v polovině roku 2011, když mě informoval Jarda Dušek přes mail, že k nám zve breathariána Henriho Monforta. V tu dobu jsem měl už dost napůstováno a řekl jsem si, že tento rok 2012 bude hodně vyjímečnej a plnej energie na uskutečňování životních změn. Od té doby jsem si teda programoval buňky na to, že se od 1. 1. 2012 budu živit Pránou. Dělal jsem to dost intenzivně, čili skoro děnně i několikrát. Pak byla přednáška Henriho, kde mi docvakly naprosto všechny informace, který jsem potřeboval. Složilo se mi to jako puzzle... V průběhu mého přechodu jsem si psal s Henrim Monfortem za pomocí překladače google, páč jazyky moc neovládám a tímto způsobem se dala překonat jazyková bariéra. No a pak nastal den D a jelo se.
První 2 dny suchý půst, další dny až do 10. dne půst s destilovanou vodou.

10. - 15. den
Každý den vizualizace Prány a pokud bylo Slunce, tak dýchání energie.
Jinak po celou dobu sportovní aktivita (fitness, plavání, sauna, masáže).

15. den
Úbytek energie a zeslábl mi hlas.

18. den
Po dohodě s Henrim Monfortem jsem se vrátil k jídlu hrstí napařený zeleniny ze 3. druhů, jak to doporučuje poselství esejských :-) Ukončuji období bez pevné stravy s vědomím, že pokus o přechod na pránu jaksi nevyšel.

19. den
Jablko, pomeranč, čaje se lžičkou medu a voda, okamžitý nástup energie i hlas vyladěn.

20. den
Nic, jen voda a samotný čaj, a čekání na hlad, který se nedostavil.

21. den
Opět hrst napařené zeleniny, ale hlad se nedostavil, spíš jsem se chtěl vyloženě nastartovat k jídlu, což nešlo, ale nastalo u mě revoluční rozhodnutí, že budu naprosto oddaně poslouchat své tělo a jeho potřeby i kdyby si přálo nelogické věci v rozporu s dosud nastudovanými informacemi. Tak jedu :-)

22. - 25. den
Jeden kus ovoce denně (jablko, hruška, pomeranč) + bylinný čaj se lžičkou medu. Od 22. dne pocit rozšířenýho vědomí. Celé dny naprostá pohoda, chvílemi až stavy Nirvány. Reakce na okolí - dost velká přecitlivělost, páč se mi okamžitě spouštěj slzy, když cítím z někoho (nebo z něčeho) Lásku, spravedlnost, nebo pozitivní přístup. Jsem cíťa přecíťa :-)
Spánek mám po celou dobu velmi nestabilní. Z počátku se mi asi po 4 dnech zkrátil okamžitě na 3-4 hodiny.

25. den
Jsem nespal vůbec, jen jsem ležel v posteli a přemýšlel si a prostě to nešlo vypnout, ale nijak mě to nestresovalo, byl jsem pořád vyladěnej a ráno šel do práce zcela fit. Zkrácený spánek už jsem zažil po mé první půstovní čtyřicítce, čili sem z toho už nebyl tak překvapenej. Myslel jsem si, že dám tak 10 dní návratovku a pak se normálně rozjedu ve všežravosti, jako jsem to dělal vždy po delších půstech :-) Zatim to má zcela jiný průběh a do jídla se mi nechce, nemám chuť ani hlad, čili uvidím jak se to bude ještě vyvíjet. Váhu jsem měl po Vánocích 79 kg a nyní mám 70, čili shazoval jsem o polovinu míň než při normálním půstu. Zatím se váha stabilizovala, ale chtěl bych si ponechat 75 kg, čili uvidím jak se vrátí. Spánek se mi opět zkrátil na polovinu a mám nadbytek energie. Tohle třeba píšu v 1:27 ráno a to jdu na půl sedmičku do rachoty :-) Ale už jen poslední týden, páč sem po 15ti letech dostal výpověď :-) Naše amerikejšn firma plná benefitů to tady ukončila, ale když už změna, tak se vším všudy, že? :-) Náhody neexistují :-)
Teď je 1:30, tak se jdu zkusit trošku prospat (jestli to půjde). V psaní deníku popisujícího průběh mého "(ne)přechodu na pránu" budu pokračovat. Sám jsem zvědav, jestli nakonec přejdu nebo ne, páč si nyní myslím, že třeba tomu ještě nejni konec. Začíná se mi ten můj současný stav MOC líbit, čili vnitřně jsem PRO! ;-)

26. den
Spal jsem 3,5 hod a nabito! SUPER! :-) po ránu hned rozcvička 60 kliků v klídku, nějaký dřepy a protahovačky, jezdim jak motorová myš :-) Dopoledne nic nejím ani nepiju, nebyla žízeň. Až po poledni bylinný čaj + voda. Pevná strava po celý den žádná, nebyl hlad ani chuť. Odpoledne nadechování před Sluncem a očima otevřenýma a zaměřenýma do jeho středu, vizualizace Prány. Energie v normálu. Stavy euforie ustaly. Psychika v naprosté rovnováze. Úbytek na váze 1kg.

27. den
Spal jsem tvrdě 8 hodin. Ráno a během dne byla energie i psychika v naprosté pohodě a vyrovnanosti. Po 11té hodině dopoledne, kdy jsem se naposledy rozloučil v práci po 15ti letech s mými kolegy a zamával své firmě :-) jsem si šel pocvičit do fitka, zaplavat a do sauny. Pozoruhodné bylo, jak jsem naprosto přirozeně sledoval potřeby svého těla a tudíž vše konal s naprostou oddaností všemu, co jsem dělal. V posilce cvičení, jakoby bez vůle a sebemenšího nátlaku. Protahovačky, strečink, orbitrek, banch, břicho. Ve vodě pak to samé, plavalo se mi naprosto lehce, skoro jako bych nechal tělo ať si plave jak chce. Není to přesné, ale nelze to líp vyjádřit slovy :-) Ve vodě jsem vnímal dost široce její energii a jako bych s ní komunikoval. Bylo to něco naprosto pozitivního a MOC příjemnýho pro celou mou bytost. Převážně jsem měl potřebu plavat pod vodou a jako ryba, ruce podél těla a jen tak se vlnit. Pak jsem opět to samé zažíval v sauně, do které chodím dost pravidelně po celý rok asi od 12ti let. Vždy dávám 3 kola po zhruba 10-15 minutách, po té vždy teplá sprcha, páč když jsou póry otevřené a vylučují maz a svým způsobem i nečistoty, nejlépe a přirozeně je opláchne a rozpustí teplá voda. Teprve potom jsem tělo začal ochlazovat ve sprše a v ledovém bazénku. Pocení se vždy u mě dostavuje okolo 8-12 minut a pak ochlazení, které probíhalo vždy tak, že jsem se těšil, až z té studené vody vypadnu :-)
Dnes jsem byl v sauně také 3 kola s tím, že pobyt v potírně se prodloužil na 25-35 minut a pocení se dostavilo až někdy po 20té minutě. Ve vodě, která je jak právě roztátý led, jsem setrval cca 10 minut převážně celý potopený i s hlavou bez pocitu chladu. Pozoruhodné na tom hlavně bylo, že jsem vydržel neuvěřitelně dlouho pod vodou bez jakékoli potřeby dechu v naprosto klidném a totálně vyladěném stavu. Prostě něco úžasnýho :-) Dokonce už pro mě chtěl skočit do vody jeden přihlížející člověk, který mi to oznamoval, když jsem se vynořil. Říkal, že něco podobnýho ještě neviděl a při pohledu na mou vyzáblou postavu měl spoustu otázek, ale to už jsem si jaksi zvykl :-)
Odcházel jsem naprosto vyladěn a nabitej energií. Jinak od rána jsem pil pouze vodu a doma okolo 16té hodiny jsem zaznamenal nepatrný úbytek energie a poté i hlad s kručením v břiše, pro mě jasné znamení - čili nehrotit nic egem ani vůlí a prostě se najíst. Dal jsem si hrst napařené zeleniny (červená paprika, cherry rajče) a bylinný čaj se lžičkou medu. Energie se vrátila na původní místo asi za 20 minut a po dvou hodinách se ozval hlad znovu. Dal jsem si malou porci čerstvého zeleninového salátu s bílým jogurtem a pak už byl klid a pohoda. Ubytek na váze byl 0,5 kg.

28. den
Spánek opět super tvrdý o délce 8 hodin, energie i psychika v naprostém normálu, vstávám s úsměvem na Srdci i na duši a pořád se jakoby těšim v okamžité přítomnosti :-) Hlad zatím není, ani žízeň, a dnes jedu s kapelkou do Liberce hrát maturák, čili se těšim jak malej kluk ;-) Hlad se dostavil až okolo 18:00 hod, dal sem si malej banán, jedno jablko a pomeranč s odstupem asi 10 min. Jinak celý den voda a jeden bylinný čaj se lžičkou medu. Ten med asi drží nad vodou docela dlouho, čili bych řekl, že díky němu se hlad jen tak nedostaví, přeci jen je to dost dobrá zhmotnělá BIO energie, která člověka dost dlouho vyživuje. Jinak po celý den opět neskutečná vyladěnost na těle i duši. Je to stav naprosto vyrovnaný, pokorný, Láskyplný, jakoby rozloženého ega a bez sebemenšího stresu a strachu. Je to stav naprosto pozitivního myšlení. Pokud to porovnám s dosavadními půsty, tak jsem byl vždy v tomto směru dost labilní, někdy jsem měl po dobu půstu a návratu stavy Nirvány, ale někdy naopak tísně, nervozitu a podrážděnost. Musím konstatovat, že tento způsob "bytí" je pro mě zcela nový a již dlouho očekávaný, páč jsem o tomto stavu vždy snil a nikdy mi to nepřicházelo tak naprosto přirozeně a bez sebemenšího nátlaku. Prostě SUPER!!! :-)
Jinak ples jsme odehráli ke vší spokojenosti cca 800 lidí v KD Liberec, i ke spokojenosti nás samotných. Mě se teď zpívá nadstandardně Božsky. Kdykoli jsem se v minulosti vrátil po půstu zpět k "všežravosti", tak se mi v dost velkém měřítku vždy vylučovaly hleny, které mi vždy zastřely hlas, dost mi deformovaly barvu hlasu, výkon, a taky se prostě nikdy nedalo tak lehce a s Láskou zpívat, páč mě to i dost deprimovalo. Jasný znamení, jak na mě moje vlastní přežíravost vždy fungovala, jak se tělo bránilo a já hlupák závislák :-) to moc nerespektoval i po skoro dvou letech půstování :-) No každý k moři připluje, že? Někdo hold dřív a někdo později :-) Domů jsem dorazil ve 4 ráno, ještě uklidil techniku, aby mi nemrzla venku, páč pro elektroniku to není moc ok, a padnul jsem jak zabitej.

29. den

Budíček byl v půl 9tý a byl jsem čerstvej, nabitej vyhajanej :-) Po ránu hned hladík, zřejmě díky probdělé noci, tak jsem dal jedno mango a čaj a jede se plavat a do sauničky, tradiční neděle, kdy se prostě nedělá :-) Jak se tak pozoruji, zjišťuji, že mi vyhovuje spíš ovoce než zelenina. Ještě nevím, jak se budu v budoucnu stravovat, páč to nemá cenu plánovat a nechám to prostě na tom, co mi bude nejvíc vyhovovat. Každopádně jedním jsem si naprosto jistej, a to tím, že si tělo zaneřádit bordelem už rozhodně nechci a nemínim NIKDY!!! :-) já vím, "never say never" ("nikdy neříkej nikdy"), ale fakt NE! Už jsem to udělal několikrát po půstu a došel ke stejnému nepříznivému cíli, čili jsem dostatečně poučen :-) Nikdy před tím jsem nebyl vitarián nebo frutarián, i když mi bylo jasný, že je to jeden z nejzdravějších způsobů stravování, ale vždy jsem tak nějak cítil, že k tomu musí člověk jaksi dospět bez násilí a přemlouvání sama sebe, páč jinak je to jen výpěstek vlastního ega, který sice hřeje na duši, ale dle mého se tělo musí po fyzické stránce vyčistit tzv. odspoda, a to lze jen půstem, který je dokonalý. Dle mého názoru si díky tomuto způsobu očisty pak tělo samo řekne co potřebuje.
Lze to dost dobře přirovnat k počítači. Pokud ho přestanete čistit, přestane se hejbat. A když se přestane hejbat, je potřeba ho restartovat. Pokud nepomůže už ani restart, tak ho přeinstalovat původním softwarem, tudíž se do něj vloží instalační CD s programem "půst" a je to - tělo i mysl pak funguje zase dokonale, páč dokonalej půstik s dokonalou návratovkou pak vyčistí i negativní genetické informace v DNA ;-)
Dorazil jsem z bazénu okolo 13:00 hod. a dal si k obídku 2 kiwi a 2 mandarinky, mňam :-) Večer 2x pomeranč, mandarinka, po asi hoďce misku domácího kysaného zelí. Nedalo se odolat, to zelí od mamky ze špajzu na mě furt křičelo: "dej si mě, dej si mě!" :-) a pak asi zase za hoďku jsem snědl misku namočených ořechů (cca půl dne ve vodě) s mandlemi. Dle mého názoru trošku moc jídla, páč hlad už nebyl, spíš jen chuť. Ještě, že mám zítra půstik :-)

30. den
Můj tradiční jednodenní suchý půst, již skoro dva roky. Teda na suchou jsem najel až poslední půlrok, čili v tom míním určo pokračovat :-) Jinak mám dnes a zítra ještě poslední dovču, než oficiálně skončí mé zaměstnání, tak jsem se válel do 11ti hodin v posteli :-) Váha se mi zatím ustálila na 67,5 kg, čili celkový úbytek z počáteční vánoční žravosti je 12,5 kg, ale jinak z mé stabilní váhy 7,5 kg. Takže v klídku, páč po mém prvním 40ti denním půstu sem klesl až na 59 kg, kdy už jsem doháněl mou štíhlou manželku (55kg), která z toho tehdá příliš odvázaná nebyla, ale dnes už si zvykla na to, že má doma vypůstovance :-)
Tak si jdu zacvičit a zaběhat. Cvičení, protahovačky, stojky na hlavě atd. vše v pohodě, ale běh mi ještě nejde na plný pecky jak jsem zvyklej. Běhávám okolo 8-10ti km cca 2x-3x týdně, ale teď chvíli běžím 2 km, dech v pohodě, ale síla ještě není 100%ní, čili jsem sám zvědav, kdy se vrátí na 100%. Pak jsem jel vyřizovat nějakou administrativu do města. Těšim se na všecko :-)

31. den
Včerejší suchý půstík proběhl v naprostém klidu, bez pomyšlení na jídlo, ani žádný pocit hladu se nedostavil. Asi už mám ve svém vědomí naprogramovaný tradiční pondělní půstík, čili naprosto hladký průběh :-) Spal jsem opět asi 3 hoďky, žádná únava během dne, ani ospalost, vyladěnost pokračuje :-) Ráno okolo deváté hodiny mátový čaj s medem, pak se šlo běhat, nějaké protahovačky před Sluncem, trošku jógy, strečingu a něco z 5ti tibeťanů, kotrmelce, stoje na hlavě. Taková směska cviků, která mě právě napadla, a pak zase běh cca 2 km, který už byl o něco lepší, ale přesto jsem musel dělat přestávky s rychlejší chůzí. Okolo 11:30 pocit hladu s kručením v břiše, dal jsem si štávu ze 3 jablek a vodu. Pak sauna, kde byl průběh zcela stejný jako popisuji v neděli. Okolo čtvrté hodiny 1 mango rozmixované s namočenými ořechy. Mňamka :-) Večer ještě kyselé domácí zelí od mamky, zase na mě volalo "dej si mě" :-) já ho prostě Miluju, no :-) Hlad nebyl, čili zvítězila žravost, přiznávám se bez mučení :-)

32. den
Spánek normál cca 8 hod. Váha 68,6 kg, jede se nahoru :-) Okolo oběda běh, dnes až překvapivě dobrej. Na to, že je venku -7C, běželo se mi dnes poprvé super a bez přestávky. Dal sem si tady u nás takové 3 kola v přírodě, jedno kolo má asi 1,2 km. Myslel jsem, že dám tak jedno, ale síla byla neočekávaně dobrá, tak jsem běžel kolik schválně dám. Při třetím kole jsem trošku zapnul, abych věděl, kolik si můžu ještě dovolit. Dal jsem ho celé, ale už jsem na sobě pozoroval známky vyčerpání sil. Čili super, pokud to tak půjde dál, jsem do týdne zpět na 10ti km :-) Pak jsem dal zase nějaký to tradiční cvičení a přidal jsem točení doleva a doprava, kdy se rozpaží, jedna dlaň směřuje k zemi a druhá k nebi, dle směru ve kterém se točí. Vždy dokud nepadnu, jak se mi motá hlava, ale vždy se to o kousek posune, taky super metodička :-)
Kolem jedné se dostavil hladík, čili jsem dal dvě jablka, malinko hroznového vína a malou hrstku namočených ořechů. Dopoledne byla jen voda a jeden bylinkový čajík.
Jinak dnes končím s psaním tohoto deníku, páč sem dal 17 dní bez tuhé stravy a 15 dní návratu, čili stačí o tom psát. Samozřejmě že v tom nadále míním pokračovat, páč ještě není všem dnům konec, než zazvoní pomyslný Božský zvonec :-)
Shrnul bych to tak, jak jsem na počátku napsal: Napojení nebo-li přechod na Pránu se mi nezdařil, ale za to se mi povedlo udělat poprvé opravdu dokonalou návratovku, která je daleko důležitější než samotný půst. Díky tomuto přechodu mi opět docvakla spousta nezodpovězených otázek a otevřelo se přede mnou něco naprosto nového a dokonalého. Vlastně je to něco, o čem jsem vždy jakoby snil a věděl že to jde, ale nikdy jsem se k tomu nemohl donutit. Bylo mi vždy jasný, že rvát cokoli egem nemá pozitivní výsledek, čili jsem MOC rád, že je třeba na sobě jen makat, pravidelně půstovat a vychovávat sám sebe a čekat, až se to samo dostaví ;-)

Jak už jsem zde taky uvedl:
"Ten TOP Guru je vždy v každém z nás, stačí ho poslouchat a nepotřebuji k tomu nic a nikoho, čili pouze sebe".
Vše potřebné, se pak k člověku dostane, páč náhody neexistují, vše se děje jen na základě vysílané a následně přijímané energie každého jedince. Naučil jsem se touto zkušeností, že v budoucnu už budu půstovat pouze tímto "novým" způsobem (vizualizace Prány a vlastně stravování se), který je opravdu diametrálně jinde než běžný půst, a jsem si jist, že jednou se na Pránickou výživu napojím 100%ně. Ale nemá cenu tlačit na pilu. Jinými slovy: Opravdu nervat Nikdy a Nic egem, stačí se jen pořádně čistit a potom se tělo, jakožto superinteligentní chemická laborka, samo napojí lehce a plynule. Toť vše čistě pouze můj názor a má zkušenost. Je dobré mít v někom nebo v něčem inspiraci, ale je důležité nedopustit, aby se ten onen či ono stalo vzorem, jediným možným příkladem, nebo dokonce uctívanou modlou, protože to vede opět jen k závislosti a oslabení sama sebe. Dle mě, pokud se člověk dostane k nějaké zásadní a dalo by se říci i dost utajované informaci, která ho posune nebo vyléčí, měl by být každý tento jedinec zdravě vděčný pouze sobě za to, že k tomu došel, a ne nezdravě upjatý k tomu, kdo mu tu informaci předal. Tomu, kdo ji předává, se pokorně a s Láskou poděkuje a to by mělo stačit a pak je potřeba jít dál svou cestou za poznáním. Někteří jedinci si udělají z druhého člověka kult, modlu, nebo dokonce svého Boha a mají pak sklony k uctívání a sektizmu. Člověk pak nevědomě odevzdává svou energii své "modle", sebe tím značně oslabuje a vlastně tím si vypěstuje další závislost. Stačí si vždy vybavit nějaké staré moudré přísloví, např. "před nikým se neponižuj a nad nikým se nepovyšuj", "čistému vše čisté", "ke štěstí vede cesta klikatá, ale do Pekla přímo" apod., tím si vždy určit směr své cesty a zároveň změřit své ego, jak na tom jsem, a dle toho sám sebe vychovávat. Jinými slovy, pokud z někoho nebo z něčeho cítím striktnost, povýšenost, aroganci, vyžadování submisivity, nebo něco podobného bez empatie, vlídnosti, pokory a Lásky, je to jasné znamení, že to či ono, ona, onen má v sobě emoci strachu, která jasně signalizuje, že tudy a s tímto NE! Strach = stres = nemoc! Proto se tak široce rozmáhá a propaguje výuka pozitivního myšlení.
Je to v podstatě, jako v pohádkách, vždy se jde směrem Láska, spravedlnost, pohoda, pokora, empatie a vlastně jakékoli pozitivum udává správný směr :-)

Každý jsme originál, a jak už zde při své návštěvě řekl Henri Monfort:
"je nás tu sedm miliard, čili existuje sedm miliard možných cest, ke stejnému Cíli".

Jinak se tady loučím. Myslím s tímto deníčkem :-) Pokud by chtěl někdo se mnou komunikovat, nebo tak něco, tak si myslím, že jsem dostatečně odhalenej, a kdo bude chtít, tak si mě najde a můžeme pokecat o čemkoli. (Můžete zanechat svůj vzkaz zde, nebo mě kontaktovat na facebooku)

Tak se mějte všici vypůstovaně, nebo radši Pránicky na vždycky ;-)

Pepíno Tatrmaníno

Zde máte možnost reagovat na článek, zanechat autorovi svůj vzkaz.

Vaše jméno
Titulek zprávy

Text dotazu či vzkazu
do posledního políčka opište kontrolní text z následujícího obrázku:

kontrolní text

prána   Marcel (09.06.2016 14:32)

Nyní čtu zde dotazy návštěvníků. nyní mi promiňte některé výrazy. Vaše otázky jsou .... to z toho důvodu, že jste nezměnili vaší mysl. Přechod je na pránickou výživu je jednoduchý. Stačí příjmout fakt že nepotřebujete fyzickou stravu a otázky ohledně pití jsou bezpředmětné píjte tehdy kdy si tělo o něj řekne. Marcel

půst   Pepíno (05.04.2014 13:06)

Pil jsem vždy dle žízně, čili někdy hodně, někdy málo, někdy vůbec. Nepodléhej žádným tabulkám, pij vždy dle potřeb svého těla

Post   Mima (04.04.2014 09:15)

Ahoj. Zaujimalo by ma, kolko vody denne si pil v tych dnoch. Vdaka za odpoved.

Půst   Petra (23.01.2014 19:51)

Děkuji.

Půst   Pepíno (23.01.2014 19:24)

Ahoj, důležité je vždy to, co považuješ za důležité. Je to vždy individuální otázka vnitřního naprogramování každého jedince,jinými slovy, jaký si to uděláš, takový to máš :-)Hledej cestu dle své intuice a svých emocí. Jinak veškeré info najdeš ve skupině na fb https://www.facebook.com/groups/208084782580156/

Půst   Petra (22.01.2014 20:12)

Dobrý den,ráda bych se pustila do půstování.Už se na něj připravuji,jen to spustit.Mám na vás dotaz...je taky důležité,kdy půst zahájit?Mám na mysli třeba úplněk nebo novoluní nebo je to jedno?Děkuji za odpověď.